دانستی‌ها

7 ابزار برقی ضروری که هر نجاری باید داشته باشد

7 ابزار برقی ضروری که هر نجاری باید داشته باشد

به کمک نام خدا و  ولی او، در این مطلب قصد بر این داریم که 7 ابزار برقی ضروری که هر نجاری باید داشته باشد را نام ببریم و به توضیح آن بپردازیم.

بررسی 7 ابزار برقی ضروری که هر نجار باید داشته باشد

امروزه برای تسریع در کار عاشقانه‌ی نجاری ابزارها نقش مهم و اساسی دارند و هر نجاری باید برای سرعت بخشیدن  و دقت در کار نجاری این ابزارآلات را فراهم کند.

اره گرد

2 - 7 ابزار برقی ضروری که هر نجاری باید داشته باشد

اره برقی گرد همه کاره

می توان گفت ابزار برقی همه کاره تر از یک اره مدور وجود نداشته باشد. هنگامی که اره گرد مستقیما با لبه‌ی  گیره دار استفاده می شود، می تواند تقریباً به اندازه اره رومیزی دقیق باشد و کارهای مشابهی را انجام دهد، از جمله برش کالاهای ورق مانند مثل تخته سه لا یا تخته فیبر با چگالی متوسط (MDF). هنگام نجاری با بودجه کافی، یک اره مدور با کیفیت باید اولین ابزار برقی دستی باشد که خریداری می شود.

دریل برقی

3 1 - 7 ابزار برقی ضروری که هر نجاری باید داشته باشد

دریل برقی شارژی یا سیمی

برخی ممکن است انتظار داشته باشند که یک دریل شارژی را در این لیست ببینند، اما وقتی در مورد ابزارهای برقی ضروری نجاری صحبت می کنیم، دریل سیمی (دریل برقی) همه کاره تر و قدرتمندتر است. ابزارهای شارژی این مزیت را دارند که قابل حمل تر هستند، اما دریل های سیمی هزینه کمتری دارند و می توانند کارهای بیشتری نسبت به دریل های شارژی انجام دهند.

در انتخاب دریل برقی با سیم، گزینه هایی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، مانند اینکه آیا می خواهید یک برش 3/8 اینچی یا 1/2 اینچی ایجاد کنید، یا از دریل صاف یا دریل چکشی استفاده کنید و غیره… . قبل از خرید از همه گزینه های خود مطلع شوید.

اره منبت کاری

4 1 - 7 ابزار برقی ضروری که هر نجاری باید داشته باشد

اره منبت کاری، برای نجاران

سومین ابزار ضروری برقی هر نجار که باید داشته باشد، اره منبت کاری است. اره منبت کاری به کاربر این امکان را می دهد که الگوهای منحنی و دایره ای موجود را برش دهد. در حالی که اره نواری دقیق تر است و می تواند قطعات ضخیم تری را برش دهد، اره منبت کاری (که اره سابر نیز نامیده می شود) می تواند برای افراد مبتدی کاملاً مؤثر باشد. برای تطبیق پذیری، یک اره منبت کاری با عملکرد مداری انتخاب کنید که دست شما احساس راحتی بکند و دارای سیستم تعویض تیغه آسان باشد.

سنباده زن برقی

5 1 - 7 ابزار برقی ضروری که هر نجاری باید داشته باشد

سنباده زن برقی

چهارمین ابزار اصلی برقی پایه که هر مبتدی باید بخرد، سنباده زن برقی است. در حالی که سنباده‌های نخلی ارزان‌تر هستند و می‌توانند از کاغذ سنباده ساده استفاده کنند (با برش به چهار قسمت)، نسخه برقی سنباده زن از دیسک‌های سنباده با قلاب و حلقه استفاده می‌کند.

حرکت چرخشی سنباده برقی برخلاف سایر انواع سنباده‌ها، خراش‌های پی در پی در قطعه کار باقی نمی‌گذارد.البته، مطمئن باشید که تامین‌کننده لوازم نجاری محلی شما دیسک‌های سنباده‌ای در اندازه های مختلف دارد که متناسب با مدلی است که شما انتخاب می‌کنید، زیرا رمز و راه سنباده کاری مناسب استفاده از سنگ‌ریزه‌های ریزتر است.

اره میزی

6 1 - 7 ابزار برقی ضروری که هر نجاری باید داشته باشد

اره میزی، ابزاری برای تسریع در فعالیت های نجاری ما

هنگامی که چهار ابزار برقی دستی فوق الذکر را در محیط کاری خود دارید و زمان کافی برای استفاده از آنها را داشتید، زمان آن رسیده است که اولین (و احتمالاً مهم ترین) ابزار اصلی خود را بخرید.اره رومیزی قلب و روح هر مغازه نجاری است – مرکزی که همه ابزارهای دیگر در اطراف آن استفاده و سازماندهی می شوند.

نقطه قوت اره رومیزی توانایی آن در برش دادن کالاهای ورقه ای با لبه های کاملاً مستقیم است، اما همچنین می تواند تقریباً هر برشی را که می خواهید، از جمله برش های 90 درجه، اریب ها و حتی شیارهای مختلف را انجام دهد. شما باید بهترین اره رومیزی را بخرید که بودجه شما می تواند به راحتی از عهده آن برآید، زیرا این ابزار برای سال های آینده قلب کارگاه شما خواهد بود. وقت بگذارید تا بدانید که واقعاً کدام ویژگی و قابلیت را می خواهید و اره رومیزی را انتخاب کنید که به بهترین وجه متناسب با بودجه و نیازهای شما باشد.

اره فارسی بر

7 1 - 7 ابزار برقی ضروری که هر نجاری باید داشته باشد

اره فارسی بر

بعد از اینکه اره رومیزی مناسب را برای فروشگاه چوب خود انتخاب کردید، خرید عمده بعدی که باید در نظر بگیرید یک اره فارسی بر است. در حالی که به اندازه یک اره رومیزی با کیفیت گران نیست، یک اره فارسی بر برای برش زوایا (برش های اریب  و مرکب) بسیار ارزشمند است. اره فارسی بر به شما امکان می دهد سر موتور را در دو جهت قرار دهید، بنابراین می توانید زاویه های مستقیم  و همچنین زاویه های اریب (برش های مرکب) را برش دهید.

یک اره 10 اینچی برای بسیاری از مبتدیان کافی است، اما یک اره 12 اینچی قابلیت های شما را افزایش می دهد. برخی از مدل‌ها دارای اره‌های کشویی هستند که به شما امکان می‌دهد تا زوایا و برش‌های عرضی تخته‌ها را به عرض ۱۶ اینچ برش دهید.هنگامی که توانایی خود را برای برش های دقیق با یک اره فارسی بر توسعه دادید، متوجه خواهید شد که اره گرد شما زمان بیشتری را در کشو می گذراند و اره رومیزی شما چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد.

روتر (اور فرز)

8 1 - 7 ابزار برقی ضروری که هر نجاری باید داشته باشد

روتر (اور فرز)

آخرین ابزاری برقی ضروری که به هر نجاری توصیه می شود، یک روتر با کیفیت است. روترها برای شکل دادن به خطوط تزئینی روی قطعات کار استفاده می شوند و در برش ها عالی هستند. بسیاری از روترهای موجود امروزه دو پایه مختلف (پایه ثابت و پایه روتر غوطه‌ور) ارائه می شوند. اما اکثر مبتدیان متوجه می شوند که یک مدل پایه ثابت با کیفیت، وظایف زیادی را انجام می دهد.

مدل روتری را انتخاب کنید که دارای موتور حداقل 2 اسب بخار باشد. سایر ویژگی‌هایی که باید به دنبال آن باشید: کنترل‌های سرعت متغیر الکترونیکی (زیرا تکه های برش بزرگتر باید از سرعت‌های آهسته‌تر استفاده کنند) و مکانیزم شروع نرم (soft start system).

برای دیدن انواع ابزارآلات برقی و غیر برقی ضروری برای نجارهای عزیز کلیک بفرمایید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *