دانستی‌ها

چکش میخکش، ۵ تکنیک که هر DIYer باید بداند.

چکش میخ کیش

بیش از یک روش برای ضربه زدن به میخ وجود دارد. چندین تکنیک معمولاً استفاده می شود که هر کدام برای کاربردهای مختلف مناسب است. میخ بستن فقط به آمادگی، هدف و چرخش مربوط نمی‌شود. عناصر دیگر مانند اندازه میخ،  زاویه‌ای که در آن حرکت می‌کند و ماهیت اتصال قطعات وارد می‌شوند. برای مثال‌، هنگامی که صحبت از مزایای چکش میخکش می‌شود، بسیاری از مردم چیزهای زیادی برای گفتن دارند.

قوانین عمومی

در اینجا برخی از مسائل و گزینه‌هایی است که باید در نظر بگیرید.

اندازه چکش میخکش

برای اتصال یک تکه چوب به قطعه دیگر، باید از میخ سه برابر ضخامت قطعه میخ کوب شده استفاده کنید. درست؟ در حالی که این نقطه شروع خوبی است، اما کل داستان نیست.

اگر میخ از قطعه دوم عبور می کند ، چکش سه برابر طول بیش از حد طولانی است (مگر زمانی که میخ را محکم کنید). یکی دیگر از ملاحظات، به ویژه هنگام انجام آخر کار، احتمال شکاف است. این‌ها به احتمال زیاد هنگام میخکوب شدن در دانه انتهایی رخ می‌دهند، و چکش‌های بزرگ ممکن است علت باشند. کمی تمرین، تجربه و اگر مطمئن نیستید، آزمایش بر روی قطعات ضایعاتی به شما می‌گوید که در موارد جداگانه باید بدانید.

سایز چکش میخکش

هنگام انتخاب چکش میخکش، مطمئن شوید که وزن و شکل سر چکش با کاری که انجام می دهید مطابقت داشته باشد. میخکوب کردن با چکش‌ میخکش‌های سبک‌تر بسیار راحت‌تر است و رانندگی با میخ‌های کوچک دشوار است. یک چکش متعادل، ۲۰ اونسی و زنگوله دار طیف وسیعی از وظایف را انجام می دهد.

تکنیک های میخ کشی

بیش از یک روش برای ضربه زدن به میخ وجود دارد. چندین تکنیک معمولاً استفاده می‌شود که هر کدام برای کاربردهای مختلف مناسب است.

 

nailing techniques 2 650x433 1 - چکش میخکش، ۵ تکنیک که هر DIYer باید بداند.

۱. چکش میخ کشیدن صورت

این میخ اولیه‌ای است که ابتدا یاد گرفتیم. از آن می‌توان در وسیع‌ترین شرایط استفاده کرد، هنگامی که میخ مستقیماً در قسمت قطعه کار قرار می‌گیرد و به قطعه دوم می‌رسد. مفاصل میخکوب شده به خصوص قوی نیستند(مخصوصاً وقتی قطعات کار که در حال چفت شدن هستند عمود بر یکدیگر هستند)، اما این تکنیک سریع و آسان است.

۲. چکش میخکش با پا

در مقابل، میخ پا زدن باعث ایجاد یک مفصل قوی می‌شود. این تکنیک به یک جفت میخ نیاز دارد که در زاویه ۴۵درجه متضاد حرکت کنند. برای همه اتصالات مناسب نیست، زیرا دانه یک قطعه کار باید با قطعه دیگر زاویه داشته باشد.

۳. میخکوب DOVETAIL

این تکنیک شبیه به چگش زدن در انگشتان  است، زیرا شامل ایجاد ناخن روی یک سوگیری است. جفت زدن ناخن‌ها یا مجموعه چکش‌ها در زاویه متناوب، مفصل میخ  را تقویت می‌کند. در این حالت، اما این صفحه تخته است که میخ (به جای طرف مقابل تخته) میخ می‌شود.

۴.  چکش‌کور

تخته‌های زبان و شیار دارای میخ کور هستند. میخ با زاویه ۴۵درجه به داخل زبان تخته رانده می‌شود. سپس شیار قطعه بعدی روی زبان کشیده می‌شود و ناخن را مبهم می‌کند.

۵. چنگ زدن به میخ

یک تکنیک معمول در گذشته‌، امروزه کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک میخ محکم شده (یا منقبض شده) از طریق قطعاتی که به هم متصل می‌شوند،  رانده می‌شود و نوک بیرون زده خم شده و برای نگه داشتن قدرت بیشتر خم می‌شود. درهای چوبی با استفاده از این تکنیک به طور سنتی ساخته می‌شوند و منجر به کلیشه “مرده به عنوان یک چکش دم” می‌شود.

منبع:

bobvila

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *