دسته‌بندی نشده

10 دستورالعمل ایمنی هنگام استفاده از مته

10 دستورالعمل ایمنی هنگام استفاده از مته

10 دستورالعمل ایمنی هنگام استفاده از مته

9k= - 10 دستورالعمل ایمنی هنگام استفاده از مته

دستورالعمل ایمنی هنگام استفاده از مته 

مته ها پرکاربردترین و کاربردی ترین ابزارها در صنایع حرفه ای صنعتی یا خانگی هستند. مته می تواند به شما کمک کند سوراخ هایی با قطرهای مختلف در سطوحمختلف ایجاد کنید ، از جمله سطوح چوبی ، سطوح فلزی ، سیمان و غیره.با افزودن لوازم جانبی به مته می توانید از آن برای سنباده زنی ، باز و بسته شدن پیچ ها ،پولیش و یا حتی برش استفاده کنید. اما قبل از کار با هر ابزاری ، باید از نحوه عملکرد آن ابزار یا دستگاه و به ویژه نکات ایمنی هنگام استفاده از آن آگاه باشید.

باکمی آگاهی در زمینه ایمنی و نحوه کار با مته ها ، هم می توانید عمر دستگاه خود را افزایش دهید و هم سلامت خود را حفظ کنید. اگر تا به حال در پروژه تان یا درخانه از مته استفاده کرده اید ،

به این معنی است که اطلاعات اولیه کار با مته را دارید. با این حال ، در اینجا نکاتی برای کار با مته ها وجود دارد که به کمک آنها میتوانید خود و دستگاه خود را سالم نگه دارید.

9k= - 10 دستورالعمل ایمنی هنگام استفاده از مته

1.نوع مناسب مته را انتخاب کنید

اولین قدم برای انجام حفاری موفق (دریل کردن) ، انتخاب اندازه و نوع صحیح مته است. البته مته های بسیار متنوعی از جمله مته های سیم دار برقی ، دریل ضربه ایبا سیم ، آچار ضربه ای و غیره وجود دارد که ابزارآلات Ronix می تواند کلیه آن ها را در اختیار شما قرار دهد

2.لباس کار ایمن و لباس محافظ را فراموش نکنید

برای دریل کاری ایمن همیشه از عینک ایمنی استفاده کنید. ماسک های تنفسی نیز توصیه می شود تا از استنشاق گرد و غبار حاصل از حفاری جلوگیری شود. دستکش ها نیز ابزارهای بسیار خوبی هستند و اگر دقیقاً به اندازه دست شما باشند می توانند مفید باشند. بنابراین ، سعی کنید دستکش هایی با اندازه مناسبانتخاب کنید تا بتوانند از دستان شما در برابر آسیب محافظت کنند.

3.مطمئن شوید گیره مته به اندازه کافی محکم شده است

Z - 10 دستورالعمل ایمنی هنگام استفاده از مته

قبل از سوراخ کردن ، مطمئن شوید که مته محکم و یکنواخت در گیره کار می کند. در صورت شل بودن گیره ، مته نمی چرخد. برای سفت کردن گیره در مته ، ابتدا مته رادرون گیره مته وارد کنید. سپس ، گیره مته را محکم کنید تا زمانی که صدای (کلیک) دهد.

پس از آن ، گیره را به عقب بچرخانید تا صدای یک کلیک را بشنوید واحساس کنید. شنیدن آخرین کلیک ،نشانگر این است که مته به طور ایمن در جای خود قفل شده است.

4.ابزار کار خود را محکم بگیرید

برای جلوگیری از هرگونه حرکت در ابزار خود ، قبل از دریل کرن ، آن را با بند محکم کنید. هرگز قطعه را با دست خود نگیرید و برای نگه داشتن مته از هر دو دستاستفاده کنید تا کنترل مته را از دست ندهید.

5.به مته فشار زیادی وارد نکنید

9k= - 10 دستورالعمل ایمنی هنگام استفاده از مته

بیشتر کارهای حفاری باید توسط خود موتور انجام شود. با اعمال فشار زیاد ، مته ممکن است لغزیده یا موتور آسیب ببیند. بنابراین ، مهم است که سرعت مته خود راتنظیم کنید و میزان فشاری که اعمال می کنید ، بستگی به موادی دارد که با آن کار می کنید.

به عنوان مثال ، برای ایجاد سوراخ های بزرگ در هنگام کار روی چوب ،می توانید سرعت و فشار زیادی را اعمال کنید. اما با فشار زیاد ممکن است احتمال فرسودگی را افزایش دهید. وقتی سوراخی روی چوب ایجاد می کنید ، سعی کنیدکمی آهسته تر حرکت کنید و تا جایی که ممکن است آن را مستقیم نگه دارید تا خطر متلاشی شدن را کاهش دهید.

6.هنگام کار با دریل از پوشیدن جواهرات و لباسهای گشاد خودداری کنید

پوشیدن جواهرات ، روسری و لباس با آستین بلند و گشاد هنگام کار با مته خطرناک است. حرکت مته می تواند اجسام آویزان را گرفته و بکشد ، که منجر به یکموقعیت خطرناک می شود. بنابراین ، هنگام حفاری ، موهای خود را در صورت بلند بودن به عقب ببندید و اگر آستین ها بلند و گشاد هستند ، بالا بزنید.

Z - 10 دستورالعمل ایمنی هنگام استفاده از مته


7.محل دریل کردن را علامت گذاری کنید

در سطوحی مانند شیشه فلزی و غیره ، مته ممکن است لیز بخورد ، بهتر است ابتدا با میخ به سطح کار ضربه زده و آن را علامت گذاری کنید. سپس با مته کوچکترسوراخی ایجاد کنید. پس از آن ، با مته اصلی سوراخ کنید. این امر باعث می شود که به صورت دقیق و تمیز دریل کنید. هنگام کار روی کاشی ، می توانید یک تکهکاغذ را روی نقطه مورد نظر بچسبانید تا مانع از لغزش مته شود.

8.وقتی آب روی مته می ریزد آن را خاموش کنید

اگر آب روی مته سیم دار برقی شما ریخت ، آن را از برق بکشید ، سپس آن را با تفنگ حرارتی (Heat gun) رونیکس یا یک خشک کن معمولی خشک کنید تا از خطراحتمالی برق گرفتگی جلوگیری کنید ، و یا ابزار شما دچار سوختگی نشود. اگر از مته شارژی قابل شارژ استفاده می کنید ، باتری را برداشته و بگذارید دستگاهخشک شود. البته ابزار الات Ronix می تواند مته های بی سیم ضد آب را در اختیار شما قرار دهد که می تواند در برابر آب مقاوم باشد.

9k= - 10 دستورالعمل ایمنی هنگام استفاده از مته

9.از پایه دریل استفاده کنید

پایه دریل به عنوان یک راهنما و یک قاب عمل می کند. هنگامی که می خواهید سطح سختی را دریل کنید ، می توانید از پایه دریل استفاده کنید. یک پایه دریل درمواردی که سوراخ کردن مستقیم دشوار است به شما کمک زیادی می کند.

9k= - 10 دستورالعمل ایمنی هنگام استفاده از مته

10.مته سیمی را از کابل آن نگه ندارید یا آن را آویزان نکنید

هرگز مته سیمی را در حالی که از کابل خود آویزان است نگه ندارید و آن را حمل نکنید. این می تواند باعث قطع سیم و شاید اتصال کوتاه شود (اتصال کوتاه بهمعنای اتصالی کردن دو سیم برق و از کار افتادن آن می باشد).

 

10 دستورالعمل ایمنی هنگام استفاده از مته ترجمه شده از سایت رونیکس

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *